Złote Tarasy

Złote Tarasy to handel, rozrywka, usługi i biura, w samym centrum Warszawy. Ten kompleks wielofunkcyjny powstał między ul. Złotą, ul. E. Plater, Dw. Centralnym oraz Al. Jana Pawła II. Łatwo tu dojechać każdym środkiem transportu miejskiego oraz koleją. Dojazd z międzynarodowego lotniska zajmuje około 20 minut.

Nazwa Złote Tarasy nawiązuje do ulicy Złotej i do architektury budynku. Kaskadowo rozmieszczone tarasy obejmują dwa place miejskie – wewnętrzny z fontanną oraz zewnętrzny, otoczony restauracjami. Uliczki i pasaże ze sklepami oraz główna piesza aleja, wiodąca od dworca do ul. Złotej, sprawiają, że wnętrze Złotych Tarasów ma bardzo miejski charakter. Piaskowce, granity, dużo zieleni, elementy wodne tworzą we wnętrzu środowisko bliskie naturze. Wszystko pod pofalowanym szklanym dachem o powierzchni ponad hektara.

W Złotych Tarasach można nie tylko zrobić zakupy, ale też spotkać się z przyjaciółmi, pójść na koncert czy po prostu zatrzymać się na kilka chwil, by odetchnąć od zgiełku miasta. Klienci części handlowo-rozrywkowej Złotych Tarasów mogą wybierać z oferty ponad 200 sklepów. W centrum działa kilkadziesiąt restauracji i kawiarni, kluby muzyczne oraz klub fitness. Do dyspozycji najemców biurowych oddane zostaną dwa nowoczesne budynki biurowe – owalny Lumen z trzema odrębnymi wejściami oraz reprezentacyjna wieża biurowa od strony ul. E. Plater.

Złote Tarasy to wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy i Polski. Projekt i funkcjonalność kompleksu docenili już międzynarodowi eksperci. Złote Tarasy zdobyły tytuł najlepszego projektu komercyjnego na świecie*.

Złote Tarasy są otwarte siedem dni w tygodniu, w godzinach od 10:00 do 22:00 (a w niedziele od 10.00 do 20:00).

*MAPIC „Plaza Retail Future Project Awards”; „MIPIM Architectural Review Future Project Awards”.