|

Wystartował cykl „Kocham Kino w Multikinie”

multikino-zlote-tarasy-kocham-kinoOdbyło się już pierwsze emocjonujące spotkanie w ramach nowego cyklu „Kocham Kino w Multikinie”. Wczoraj 28 lutego br. w warszawskim Multikinie Złote Tarasy miała miejsce inauguracja projektu.

Po pokazie filmu „Za wzgórzami”, ambasadorka i prowadząca projekt Grażyna Torbicka poprowadziła rozmowę z gośćmi oraz widzami. Już 7 marca ten sam film, wraz z retransmisją rozmowy, zostani zaprezentowany w 17 kolejnych kinach sieci Multikino.

Multikino Złote Tarasy w czwartkowy wieczór zapełniło się miłośnikami dobrego kina, którzy przyszli na inaugurację cyklu „Kocham Kino w Multikinie”. Pierwszym prezentowanym 28 lutego przedpremierowo filmem było „Za wzgórzami” – nagrodzone na Festiwalu w Cannes za scenariusz i najlepsze role kobiece dzieło Cristiana Mungiu, znakomitego rumuńskiego reżysera, który ma już na koncie Złotą Palmę za film „4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni”. „Za wzgórzami” opowiada historię dwóch młodych dziewczyn: Voichity, która postanawia zostać zakonnicą w niewielkim prawosławnym klasztorze oraz Aliny chcącej wyrwać przyjaciółkę ze skostniałego wiejskiego środowiska. Jej determinacja, podsycana dawną miłością do Voichity i rodzącą się na nowo namiętnością, przechodzi w szaleństwo, przez mieszkańców klasztoru uznane za opętanie.

Po projekcji Grażyna Torbicka poprowadziła rozmowę z gośćmi: Cristiną Flutur, odtwórczynią głównej roli w filmie i laureatką nagrody aktorskiej w Cannes oraz Tadeuszem Bartosiem, znanym teologiem, filozofem i publicystą.

– Bardzo cieszę się, że w dyskusji głos zabrała również publiczność Multikina. Mam nadzieję, że podczas kolejnego spotkania w Krakowie sala kinowa również wypełni się miłośnikami kina gotowymi do zadawania pytań i wymiany opinii na temat kinematografii – dodaje Grażyna Torbicka.

W najbliższy czwartek 7 marca o 19.00 w kolejnych 17 Multikinach (Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Koszalin, Kraków, Łódź, Poznań Stary Browar, Radom, Rumia, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Wrocław Arkady, Zabrze) odbędzie się inauguracja projektu „Kocham Kino w Multikinie”. Widzom również zostanie zaprezentowany film „Za wzgórzami”, a po projekcji odbędzie się retransmisja premierowego spotkania Grażyny Torbickiej z gośćmi.

Podczas spotkań w ramach cyklu „Kocham Kino w Multikinie” Grażyna Torbicka będzie co miesiąc obecna w innym kinie sieci Multikino. Kolejne Multikino, które odwiedzi to krakowski multipleks, gdzie ponownie poprowadzi spotkania z gośćmi: twórcami filmów, krytykami, znawcami problematyki podejmowanej w prezentowanych w cyklu dziełach. Szczegóły na temat projektu i kolejnych filmów będzie można znaleźć na stronie internetowej Multikina.

Podobne wpisy