|

„Przyroda Ojczysta” w Warszawie Wileńskiej

„Przyroda Ojczysta 2013” to tytuł ekspozycji prezentowanej od 23 stycznia br., w Centrum Handlowym Warszawa Wileńska. Wystawa przedstawia zdjęcia laureatów 4. edycji konkursu „Przyroda Ojczysta” organizowanego przez portal Ekologia.pl.

Przyroda Ojczysta

Fotografie w artystyczny sposób przedstawiają walory przyrodnicze Polski. Autorzy zdjęć podpatrując faunę i florę odkrywają przed nami miejsca na co dzień niedostępne i dzikie. Zaprezentowane fotografie przenoszą nas do Doliny Chochołowskiej Tatr oraz w pasmo górskie Pienin. Możemy zaobserwować orła bielika podczas łowów, a także sowę płomykówkę w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu. Wystawa przedstawia także zjawiska niespotykane, oto para bocianów po przebyciu tysięcy kilometrów, nad Wisłą zostaje złapana w uścisk zimy.

„Przyroda Ojczysta” to nie tylko ekspozycja pięknych fotografii, ale także nawiązanie do zasad zrównoważonego rozwoju. Celem wystawy jest także kształtowanie postaw proekologicznych oraz pobudzenie wrażliwości widzów na ochronę zagrożonych gatunków.

Konkurs „Przyroda Ojczysta” jest organizowany corocznie przez portal Ekologia.pl. W konkursie oceniana jest technika wykonania fotografii oraz pomysł i aranżacja nadsyłanych zdjęć. 4. Edycja konkursu przebiegała w dwóch turach. Pierwszy etap trwał przez cały rok 2013. Uczestnicy cyklicznie, każdego miesiąca mieli możliwość zgłaszać na dedykowanej stronie zdjęcia do konkursu. Co miesiąc było wybierane „Zdjęcie Miesiąca” głosami internautów oraz Jury, w którego skład weszli członkowie redakcji portalu Ekologia.pl. Druga część konkursu miała miejsce w styczniu 2014 r., kiedy to wszyscy zwycięzcy „Zdjęć Miesiąca” zmagali się o tytuł laureata konkursu „Przyroda Ojczysta 2013”.

Organizatorami wystawy jest Centrum Handlowe Warszawa Wileńska przy współpracy z portalem Ekologia.pl

Ekspozycję będzie można obejrzeć do 23 lutego br., w godzinach otwarcia CH Warszawa Wileńska. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Podobne wpisy