|

Wystawa „Ja Motocyklista”

Kampania Społeczna „Ja Motocyklista” ma za zadanie zmianę stereotypowego, negatywnego postrzegania motocyklistów oraz zwrócenie uwagi na zagrożenia, jakie niesie ze sobą obecny sposób ich postrzegania. W jej ramach w Blue City od 12 lipca na poziomie -1 będzie można oglądać wyjątkową wystawę zdjęć.

Motocykliści. Codziennie mijają cię w korkach, parkują obok ciebie pod sklepem, urzędem, spotykasz ich podróżując po kraju i poza granicami. Kim są? Kto kryje się za szybą kasku?
Próbą odpowiedzi na te pytania jest kampania społeczna „Ja, Motocyklista”, zorganizowana przez Fundację Jednym Śladem oraz Torres-Art. Celem kampanii jest zmiana stereotypowego, negatywnego wizerunku motocyklistów i zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg. W jej ramach fotograf Dariusz Felis-Obrycki wykonał zdjęcia grupy ok. 250 osób, które ustawione przed obiektywem w konwencji „lustrzanego odbicia”, zaprezentowały swoje dwa oblicza: jedno, schowane pod kaskiem oraz drugie, widziane na co dzień.

Dzięki pomocy Piotra Zajlichy z Centrum Rozwoju Turystyki Motocyklowej wystawę „Ja, Motocyklista” można zobaczyć od 12 lipca do 12 sierpnia 2012 r. w Centrum Handlowym Blue City na poziomie -1 w korytarzu prowadzącym do Saturna.

Podobne wpisy