|

Targi produktów regionalnych i rzemiosła artystycznego w King Cross Praga

king-cross-praga-targi-wrzesien-2013W ostatni weekend września, w CH King Cross Praga odbędą się kolejne w sezonie jesiennym Targi Produktów Regionalnych i Rzemiosła Artystycznego.

Wystawcy pojawią się w King Cross Praga już w czwartek, 26 września. Na stoiskach nie zabraknie stałych pozycji targów, takich jak wędzone wędliny i kiełbasy z Podlasia, smalec, pieczywo kurpiowskie, oscypki, sery korycińskie, naturalne miody i przyprawy czy ciasta domowe.

Na stoiskach z rękodziełem dostępne będą drewniane akcesoria kuchenne, ręcznie malowana porcelana, biżuteria z koralików i drewniane zabawki dla dzieci.

Atrakcją pierwszych targów jesiennego sezonu będą pokazy wyplatania wiklinowych koszy, które zaprezentuje pan Andrzej Świątkowski. Mistrz w zawodzie koszykarz, za co był wielokrotnie nagradzany. Wyplatania i plecionkarstwa uczył się od ojca, Eugeniusza Świątkowskiego – uhonorowanego odznaką „zasłużony dla rolnictwa”. Na miejscu będzie można nabyć kosze i wyroby dekoracyjne wytworzone przez rodzinę Świątkowskich, przyglądać się pracy mistrza a nawet spróbować wyplatania.

Targi Produktów Regionalnych dostępne będą w godzinach otwarcia centrum handlowego, tj. od czwartku do soboty w godzinach 9:00 – 21:00, w niedzielę w godz. 10:00 – 20:00.

Podobne wpisy