Budowa Galerii Wilanów ruszy w drugiej połowie roku

Galeria Wilanów powstanie w Warszawie, przy ulicy Klimczaka, Przyczółkowej i Branickiego. Inwestycja znajduje się na etapie postępowania administracyjnego zmierzającego do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę. GTC liczy, że nastąpi to w pierwszej połowie 2013 roku.

galeria-wilanow

W nowoczesnym centrum handlowo-rozrywkowym w Wilanowie docelowo znajdzie się ok. 80 tys. mkw. powierzchni handlowej do wynajęcia netto. W pierwszej fazie projektu powstanie 60 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia netto, a koszt jej realizacji szacowany jest na 160 mln euro. Projekt jest obecnie w fazie zaawansowanych przygotowań. – Wniosek o pozwolenie na budowę nie został jeszcze złożony. GTC liczy, że nastąpi to w pierwszej połowie, a rozpoczęcie budowy do końca tego roku – poinformował Galeriehandlowe.pl Przemysław Polak, przedstawiciel inwestora. Realizacja obiektu potrwa 18-20 miesięcy od rozpoczęcia budowy.

Przypomnijmy, w sierpniu ubiegłego roku, Polnord – ówczesny współwłaściciel inwestycji zapowiadał, że wniosek o pozwolenie na budowę zostanie złożony na początku I kwartału 2013 roku, a budowa Galerii Wilanów miała rozpocząć się w czerwcu.

Podobne wpisy