Wystawa World Press Photo 2010 w Złotych Tarasach

Tegoroczne wystawa największego międzynarodowego konkursu fotografii prasowej Word Press Photo 2010 odwiedzi Warszawę w dniach od 7 czerwca do 1 lipca 2010 roku.

Wybrane przez jury zdjęcia zaprezentowane zostaną w centrum handlowym Złote Tarasy, dzięki czemu wszyscy miłośnicy fotografii będą mogli oglądać je całkowicie bezpłatnie w godzinach otwarcia galerii.

Na otwartej 7 czerwca wystawie World Press Photo w Złotych Tarasach zaprezentowanych zostanie 168 fotografii wyłonionych spośród 101 960 prac nadesłanych na 53. edycję prestiżowego międzynarodowego konkursu. Wśród nich znajdzie się najlepsze konkursowe zdjęcie wykonane przez włoskiego fotoreportera – Pietro Masturzo. Przejmujące ujęcie przedstawia kobiety na dachach domów w Teheranie, protestujące przeciw wynikom wyborów prezydenckich w Iranie.

W tym roku na World Press Photo przysłana została rekordowa liczba zgłoszeń, z których jury wybrało zdjęcia 5847 fotografów ze 128 krajów. Po raz pierwszy w historii konkursu dopuszczono do udziału prace amatorskie oraz kadry z filmów video, które ukazały się w prasie.

Ekspozycja najlepszych fotografii prasowych świata złożona będzie z 63 paneli, które rozmieszczone zostaną na pierwszym poziomie Złotych Tarasów. Dzięki temu, wszyscy odwiedzający będą mieli szansę obejrzeć je bezpłatnie w godzinach otwarcia centrum.

Comments are closed.