Wystawa Kur Ozdobnych 2010 | Blue City

Kolejna już Wystawa Kur Ozdobnych, organizowana przez Związek Hodowców Drobiu Rasowego w Polsce „Gallus” odbędzie się w ostatni weekend stycznia w centrum wystawienniczym Blue Expo. Pojawią się między innymi najmniejsze kury świata, a także kury olbrzymy.

„Gallus” to po łacinie „kura”. Związek, który przyjął taką nazwę, ma za zadanie podkreślać wkład kultury europejskiej w hodowlę tego pięknego ptaka. Z jego inicjatywy już po raz kolejny odwiedzający Blue City będą mogli obejrzeć w jego centrum wystawienniczym najpiękniejsze i najdziwniejsze kury świata.

W tym celu warto zarezerwować sobie weekend 30 i 31 stycznia 2010 roku. Szanowni upierzeni goście zawitają do centrum między innymi z Chin, Japonii, Indonezji, Anglii, Niemiec, Holandii czy Indii. Pośród nich będą najmniejsze kury świata, jakimi są m.in. Szabo, Sebritki; Bantamki o ślicznym rysunku upierzenia czy Kury Jedwabiste o miękkiej, futrzastej strukturze upierzenia.

Dla kontrastu będzie można podziwiać także kury olbrzymy, do których należą Brahmy, Kochiny, o masie ciała zbliżającej się od 7 do 10 kg. Poza wspomnianymi ptakami hodowcy przedstawią piękną kolekcję wyśmienicie umięśnionych bojowców o posępnym spojrzeniu i „gołębim sercu”.

Wśród wystawców znajdą się również artyści ze swoimi pupilami m.in. Karolina Wajda, Leon Tarasewicz i Piotr Galiński. Ptaki będą oceniane przez zagranicznych i polskich sędziów, oraz typowane championy wśród rasy.

Wystawę rozpocznie konferencja prasowa, która odbędzie się 29 stycznia o godzinie 12:00 w Centrum Prasowym Blue City na poziomie +3.

Godziny otwarcia wystawy:
– 30 stycznia (sobota) – godz. 10:00-18:00,
– 31 stycznia (niedziela) – godz. 10:00-15:00.

Comments are closed.