Warszawa Wileńska w Kampanii ZTM „Jedź właściwym pasem”

Jednym samochodem w Warszawie jeździ statystycznie 1,3 osoby, a jednym autobusem w godzinach szczytu porusza się aż 103 pasażerów. Wybór komunikacji miejskiej jest tańszy, bardziej praktyczny i ekologiczny. Dlatego Centrum Handlowe Warszawa Wileńska wspiera kampanię ZTM „Jedź właściwym pasem”.

W odwiedzanym przez ponad 20 mln rocznie klientów Centrum Handlowego Warszawa Wileńska, do którego na zakupy można wybrać się trambuspasem na Trasie W-Z, zawisły plakaty kampanii. W sposób graficzny przedstawiają one korzyści i oszczędności, jakie daje wybór komunikacji miejskiej: podróżowanie transportem publicznym jest tańsze, pomaga chronić środowisko, a buspasy pomogą zminimalizować komunikacyjne utrudnienia związane z budową centralnego odcinka drugiej linii metra.

Twarzą kampanii jest znany aktor Mieczysław Hryniewicz, który stworzył niezapomnianą kreację taksówkarza Jacka Żytkiewicza w serialu Stanisława Barei „Zmiennicy”, a obecnie widzowie mogą go spotkać – jako Włodka Ziębę – „Na Wspólnej”. Aktor mocno kojarzony z rolą kierowcy, w prywatnym życiu – podróżując po mieście – najczęściej wybiera autobusy i tramwaje.

Plakaty kampanii „Jedź właściwym pasem” pojawiły się przy głównych arteriach miasta na billboardach, na tylnej powierzchni autobusów MZA, a także w ważnych i ciekawych miejscach, do których szybko i wygodnie można dotrzeć buspasami – muzeach, urzędach, uczelniach, obiektach kulturalnych i sportowych.

Kampania skierowana jest do osób, które cenią swój czas i pieniądze, a jednocześnie, np. ze względów zawodowych, nie muszą codziennie korzystać z samochodu. Ze statystyki wynika, że większość kierowców porusza się po stołecznych ulicach samotnie – na jeden prywatny samochód przypada średnio 1,3 osoby. Autobus w godzinach szczytu przewozi stukrotnie więcej pasażerów, a na drodze zajmuje tyle miejsca, co cztery samochody.

Comments are closed.