Spotkanie z autorką Arnhild Lauveng w Klifie

Dnia 15 listopada odbędzie się spotkanie ze znakomitą norweską psychoterapeutką i autorką bestesellerowych książek o walce ze schizofrenią (Byłam po drugiej stronie lustra oraz Niepotrzebna jak róża) – Arnhild Lauven. Spotkanie zorganizowane zostało przez Wydawnictwo Smak Słowa oraz księgarnię Notabene. Autorka będzię podpisywała książki.

Serdecznie zapraszamy!

Byłam po drugiej stronie lustra to niezwykła książka, w której autorka zabiera nas w świat głosów i halucynacji, szczurów i wilków, pokazując, w jaki sposób symptomy wyrażają własną logikę i znaczenie.
Opis jej walki o wyzdrowienie, wspomaganej przez służbę zdrowia oraz przez matkę i siostrę, które nigdy nie straciły nadziei, to mocna lektura. Książka o zwycięstwie, w które wierzyli tylko nieliczni.
Jest to książka o nadziei. O tym, że nawet wtedy, gdy nie ma już żadnego wyjścia, kiedy jesteś pod ścianą, warto wierzyć zarówno w siebie samego, jak i w dary ślepego losu. Arnhild Lauveng pokazuje, że czasem (bynajmniej nie zawsze) niemożliwe staje się możliwe. To wiadomość szczególnie cenna dla bliskiego otoczenia ludzi chorych.
prof. Wiesław Łukaszewski, SWPS

Niepotrzebna jak róża to druga książka Arnhild Lauveng, w której autorka snuje rozważania dotyczące zagadnień związanych z chorobą psychiczną i jej odbiorem wśród ludzi zdrowych. Czy ludzie chorzy psychicznie są mniej wartościowi? Kto ma decydować czym jest poprawa zdrowia psychicznego? Dlaczego chorujący kiedyś, muszą być zazwyczaj dwa razy bardziej zdrowi, aby za zdrowych zostać uznanymi? Arnhild Lauveng w swej nowej książce poszukuje odpowiedzi na powyższe pytania, opierając się na własnych doświadczeniach, zarówno z okresu, gdy była pacjentką, jak i z perspektywy psychologa.
Autorkę interesuje, jak mówimy i jak odnosimy się do osób dotkniętych chorobami psychicznymi, pokazuje nam także, jak ważne jest patrzenie na pacjentów, jak na ludzi, a nie traktowanie ich tylko jako przypadków klinicznych.

Comments are closed.