Gwiazdy á la Antoine” w Domu Mody Klif Warszawa

Wystawa fotografii „Gwiazdy á la Antoine” zainspirowana została postacią wielkiego kreatora fryzur i wizjonera stylizacji Antoine’a Cierplikowskiego. Współcześni styliści fryzur, Jaga Hupało oraz Kasia Poniatowska-Miłek i Darek Miłek ze studia MilekDesign, dokonali niezwykłych reinterpretacji dzieł Mistrza.

klif-warszawa-wystawa-fotografii-a-la-antoine

Wraz z Edytą Herbuś, Natalią Lesz, Nataszą Urbańską oraz Katarzyną Figurą w wyjątkowych kreacjach gwiazd odwołali się do najsłynniejszych wcieleń m.in.: Bette Davies, Eleonory Duse czy Coco Channel. Te inspirujące stylizacje są podróżąw czasie do różnych okresów twórczości Mistrza. Fotografie obrazują również kulisy powstawania sesji.

– Osoba Antoniego Cierplikowskiego nigdy nie była mi obca. Potrafię się z nim utożsamiać myślami, odczuciami. Rozumiem jego podejście, jego radość i smutek tworzenia. Nie mogłam nie zaangażować się w ten projekt – powiedziała Jaga Hupało.

Inspirowana twórczością Cierplikowskiego wystawa, nawiązuje do niezwykłych związków pomiędzy stylistami i gwiazdami. Prezentuje także światowe sławy, których wizerunek kreował Mistrz, jak Polę Negri, Gretę Garbo czy Brigitte Bardot oraz nowoczesne i współczesne wizje gwiazdorskich kreacji.

– Antoine był wizjonerem wyprzedzającym swoją epokę. Rewolucjonizował i zachwycał, a my możemy dziś z tego czerpać pełnymi garściami. Jako pierwszy zwracał uwagę na to, że kapelusz, suknia, uczesanie to nie są sprawy niezależne. Był prekursorem tak modnego obecnie zawodu stylisty. Pracował z największymi gwiazdami i zawsze podkreślał, że na klientkę należy patrzeć jak rzeźbiarz na modelkę – podsumowują Kasia i Darek Miłek.

Dom Mody Klif zaprasza na niezwykle inspirującą wystawę „Gwiazdy á la Antoine” od 21 września do 20 października.

Comments are closed.