Glitter wycofuje produkt ze sprzedaży

Firma Glitter poinformowała oficjalnie na swojej stronie internetowej o wycofaniu z oferty torebki o numerze seryjnym 30 40 34 (dotyczy wszystkich kolorów). Powodem zaistniałej sytuacji są wyniki testów opublikowanych 8 grudnia 2012 r. w szwedzkiej gazecie Dagens Nyheter, według których elementy produktu zawierają ołów.

glitter-torebka-olow
Wszyscy klienci, którzy kupili torebkę są proszeni o jej zwrot w najbliższym sklepie Glitter. Firma gwarantuje całkowity zwrot kosztów zakupu, niezależnie od posiadania dowodu sprzedaży.

Zgodnie z polityką jakości Glitter, produkty marki nie mogą zawierać ołowiu jako składnika. W tej chwili prowadzone jest wewnętrzne dochodzenie, które ma na celu wyjaśnienie, w jaki sposób torebka zawierająca tą substancję, znalazła się w dystrybucji. Prawo w Szwecji, rodzimym kraju firmy Glitter, nie zawiera regulacji dotyczących obecności ołowiu w damskich torebkach, jednak firma Glitter nałożyła na siebie takie ograniczenie ze względu na dobro środowiska naturalnego.

W 2007 r. Glitter przyjął nowy zestaw specyfikacji produktowych, które nakładają na podwykonawców i dostawców firmy ściśle określone procedury i wymagania dotyczące produkcji biżuterii. W ramach przyjętych procedur, każda partia towaru – zanim zostanie przekazana do sprzedaży – poddawana jest rygorystycznym testom w magazynie centralnym w Söderköping w Szwecji. Testy te m.in. mają wykluczyć dystrybucję biżuterii zawierającej ołów.

Comments are closed.